salif keita

 

Salif Keita که به صدای طلایی آفریقا مشهور است در سال ۱۹۴۹ در کشور آفریقایی مالی به دنیا آمد. او از بیماری آلبینیسم یا همان زالی رنج می‌برد، جامعه  به دلیل عقاید خرافی،  بیماری آلبینیسم را نوعی بد شانسی برای خودش می‌دانست، بنابراین او و خانواده اش مجبور به ترک آن جا شدند.

Salif  در سن ۱۸ سالگی در گروه موسیقی شروع به کار کرد و ۶ سال بعد از آن  به گروه موسیقی دیگری به نام Les Ambassadeurs Internationaux  پیوست، این گروه با موفقیت هایی که در کشور های آفریقایی  بدست آورد، باعث شهرت  او و دریافت جوایز متعدد شد.

 

در سال ۱۹۸۴ به اروپا سفر کرد و با موسیقی جدیدی که تلفیقی از موسیقی غرب آفریقا ، موسیقی اروپا و موسیقی آمریکا بود، به شهرت بین المللی دست یافت.

در سال ۱۹۹۰ در آلبوم Red Hot+ Blue که آلبومی متشکل از هنرمندان مختلف و برای کمک به بیماران ایدز بود شرکت کرد. او همچنین تلاش بسیار زیادی برای آگاهی فرهنگ جامعه خود در مورد بیماری آلبینیسم انجام می‌دهد تا بتواند عقاید خرافی و تاریک کشور خود را در مورد این بیماری تغییر دهد.

 

آهنگ سازی قدرتمند و متفاوت به همراه ترانه هایی در دفاع از حقوق بشر و حقوق اقلیت ها در آلبوم ۲۰۰۹ سلیف که La Différence  نام داشت بسیار مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفت، و حتی در سال ۲۰۱۰ توسط جشنواره موسیقی فرانسه به عنوان بهترین موسیقی سال جهان شناخته شد!

در ادامه می‌توانید یکی از آثار زیبای او را دریافت کنید.

 

نام آهنگ : یاموره

زمان: ۷ دقیقه

 

 

 

 


Tags: , , , , , ,