دمیس روسس

 

 

 دمیس روسس ( با نام کامل انگلیسی Artemios (Demis) Ventouris Roussos و  نام یونانی Ντέμης Ρούσος ) خواننده مشهور یونانی است  که در دهه های ۱۹۶۰ تا  ۱۹۷۰  یکی از برترین خوانندگان زمان خود بود و آثارش در بسیاری از کشورها شنیده می‌شد. Demis Roussos در سبک های پراگرسیو راک ( Progressive rock )، پاپ،  پاپ-فولک ( Pop-Folk ) و موسیقی جهانی ( world music ) فعالیت می کند.

 

دمیس روسس به همراه ونگلیس و چند هنرمند دیگر در سال ۱۹۶۱ گروه موسیقی با نام  Aphrodite’s Child را تشکیل و تا سال ۱۹۷۲ به همکاری ادامه دادند. آثار خاطره انگیزی از این گروه بر جای مانده است. همچنین همکاری Demis و ونگلیس به این گروه ختم نشد، این دو  بارها در تهیه آلبوم های دیگر با یکدیگر همکاری داشتند. 

دمیس روسس در دهه ۱۹۸۰ دچار  اختلال افسردگی اساسی شد و این امر زندگی هنری او را تحت تاثیر قرار داد. سر انجام در سال ۱۹۸۸ با فایق آمدن بر بیماری برای شروع مجدد، آلبوم Time را روانه بازار ساخت، که مورد توجه زیادی قرار گرفت.

او روسس علاوه بر آثاری که در گروه ه موسیقی  Aphrodite’s Child داشته نزدیک به ۴۰ آلبوم موسیقی منتشر ساخته و توجه منتقدین و مخاطبان زیادی را به خود جلب نموده است. از آخرین فعالیت های موسیقی Demis Roussos آلبوم Demis در سال ۲۰۰۹ و اجرای کنسرت ارکسترال در سال ۲۰۱۱ است.

 

 

 در ادامه می‌توانید دو اثر از دمیس روسس با نام های برای همیشه و همیشه و صبح مخملی را دریافت نمایید.

 

 

نام اثر: forever and ever

مدت زمان: ۳٫۵ دقیقه

 

 

 

 

نام اثر: Velvet morning

مدت زمان: ۳٫۵ دقیقه

 

 

 

 

 

 


 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,