کنی جی 

 

کنی جی ( Kenny G) با نام کامل Kenneth Bruce Gorelick، آهنگساز و  نوازنده بزرگ ساکسفون (ساکسیفون، Saxophone) در سبک جز نرم (Smooth Jazz) است. آلبوم های او بیش از هر نوازنده دیگری در دنیا به فروش رسیده و لقب پرفروش ترین نوازنده دنیا را با فروش بیش از ۷۵ میلیون آلبوم، از آن خود کرده است.

 

Kenny G متولد ۱۹۵۶ در آمریکاست، او در کودکی با شنیدن آهنگی از یک نوازنده ساکسفون، به این ساز علاقه مند می‌شود و از سال ۱۹۶۶ (۱۰ سالگی) آموختن ساکسیفون را آغاز می‌کند. اولین آلبوم کنی جی با نام خود او (Kenny G) در سال ۱۹۸۲ منتشر می‌شود،بیش از ۵۰۰,۰۰۰ نسخه از این آلبوم به فروش می‌رسد و نام او را به عنوان یک نوازنده  تراز اول مطرح می‌نماید. یک سال بعد آلبوم دوم او تحت عنوان G Force انتشار می‌یابد و اینبار بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ نسخه از آن به فروش می‌رود. از کنی جی تا کنون بیش از ۳۰ آلبوم  منتشر شده است. از آلبوم های بسیار موفق او می‌توان به آلبوم‌های بی نفس ( Breathless) با فروش بیش از ۲۴ میلیون نسخه و آلبوم شبح (Silhouette) با فروش بیش از ۸ میلیون نسخه، اشاره کرد. 

کنی جی علاوه بر آلبوم های موفق، اجراهای زیبا و به یادماندنی با خوانندگان مشهوری همچون آندریا بوچلی (Andrea Bocelliسلین دیون (Celine Dion)، ویتنی هیوستون (Whitney Houston) و… داشته است.

از آخرین کارهای هنری Kenny G می‌توان به ساخت موزیک ویدئو و کنسرت های ۲۰۱۲ اشاره نمود.

 

 

در ادامه می‌توانید یکی از آثار زیبای کنی جی به نام شب های پرویی ( Peruvian Nights) را دریافت نمایید.

 

 

نام اثر: شب های پرویی ( Peruvian Nights)

مدت زمان: ۶ دقیقه

سبک: جز (Jazz)

 

 

 

 

 

 

 


Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,