سامول یروینیان

 

 

سامول یروینیان (Samvel Yervinyan) آهنگساز و نوازنده برجسته ویولن (Violin) ارمنی است. تکنیک بالا و تبحر در سبک‌های مختلف موسیقی، آثار او را ورای مرزهای کشور ارمنستان به گوش شنوندگان رسانده و تحسین بسیاری از منتقدان موسیقی را برانگیخته است. درک و شناخت بالای سبک‌های موسیقی همچون کلاسیک (Classic)، جز (Jazz)، فولک (Folk) و… به همراه خلاقیت وی در ترکیب ماهرانه این سبک‌ها حین اجرا، آثار وی را برجسته و متفاوت می‌نماید. آشنایی با تکنیک‌های نوازندگی کشورهای مختلفی هچون روسیه، ارمنستان، بلغارستان، رومانی و … از نقاط قوت دیگر این نوازنده بزرگ به شمار می‌رود. فدراسیون موسیقی آمریکا و کانادا (AFM) او را نوازنده‌ای با توانایی‌های فوق العاده و درخور تحسین بین المللی دانسته است.

سامول یروینیان متولد ۱۹۶۶ در Yerevan ارمنستان است. موسیقی را از هفت سالگی و در مدرسه موسیقی همین شهر آغاز می‌کند و از همان ابتدا با موفقیت و کسب مقام اول در تمام رقابت‌های موسیقی برگزار شده، استعداد بالای موسیقی خود را نشان می‌دهد. در سال‌های بعد با اجرای بسیاری از آثار دشوار اساتید بزرگ موسیقی همچون باخ (Bach)، موتسارت (Mozart) و… توانایی خود را به عنوان نوازنده‌ای برجسته به اثبات می‌رساند و سرانجام در سال ۱۹۹۳ موفق به دریافت دکتری موسیقی می‌شود. اجرای زیبا و  تکنیکال سامول یروینیان در کنسرت ۲۰۰۳ یانی (Yanni) بسیار مورد تحسین قرار می‌گیرد و نام او را بیش از پیش در میان دوستداران نوای ویولن بر سر زبان‌ها می‌اندازد و در سال‌های بعد با حضور مجدد و البته موفق در آلبوم‌ها و کنسرت‌های دیگر یانی، به موسیقی‌دان و نوازنده‌ای بین‌المللی بدل می‌شود.

انتشار بیش از ۱۰ آلبوم موسیقی به همراه اجرای موفق کنسرت‌های متعدد در کشورهای مختلف و همچنین حضور در تورهای جهانی یانی کارنامه‌ی هنری این نوازنده چیره‌دست ویولن را تشکیل می‌دهند.

 

 

در ادامه می‌توانید اثر confession (اقرار) یکی از آثار زیبای سامول یروینیان را دریافت نمایید.

 

نام اثر: confession

مدت زمان: ۵ دقیقه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,