نیکولاس جار

 

 

نیکولاس جار (Nicolas Jaar) موسیقی دان آمریکایی-شیلیایی است. او همچنین پایه گذار شرکت نشر موسیقی Clown & Sunset است. از لحاظ سبک می‌توان موسیقی او را هاوس (House music)، دیپ هاوس (Deep House) و الکترونیک دانست. موسیقی او احساسی و مینیمال است و معمولا از ضرب آهنگ های آرام تشکیل شده است. او موسیقی خود را موج آبی (Blue Wave) نامیده است.

نیکولاس جار متولد ۱۹۹۰ است و در آمریکا ادبیات تطبیقی خوانده است. اولین آلبوم موسیقی او با نام فضا تنها سر و صدا است (Space Is Only Noise) در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و مورد تحسین منتقدان موسیقی قرار گرفت، در رتبه بندی‌ها نمره ۸٫۴ را گرفت و از طرف مجله موسیقی pitchfork لقب بهترین موسیقی جدید را آز آن خود کرد، همچنین مجله‌های موسیقی Resident Advisor و Mixmag این آلبوم را به عنوان بهترین آلبوم سال در رتبه بندی خود قرار دادند.

نیکولاس جار علاوه بر ساخت موسیقی به رمیکس موسیقی نیز می‌پردازد و با توجه به سبک خاص خود آثار موفق و مورد تحسینی را پدید آورده است. پخش رمیکس موسیقی او در برنامه Essential Mix رادیوی بی‌بی‌سی در سال ۲۰۱۲ مورد تحسین بسیاری قرار گرفت و به عنوان بهترین Essential Mix سال شناخته شد.

 

 

در ادامه می‌توانید اثری از نیکولاس جار با عنوان Encore را دریافت نمایید.

 

نام اثر: Encore

مدت زمان: ۴٫۵ دقیقه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,